Babka zwyczajna

Niezwykle często spotykana wśród roślin tworzących nasze trawniki w swoim składzie zawiera śluz, pektyny, flawonoidy oraz akubinę – substancję o właściwościach przeciwbakteryjnych. Jest źródłem witamin C i K, zawiera karoten ,a także znaczną ilość składników mineralnych m.in. cynk, krzemionkę, sód, potas i magnez. Ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, osłaniające, regulujące przemianę materii oraz uodporniające.

Kora wierzby

Kolejny naturalny składnik diety gryzoni o właściwościach przeciwzapalnych, a także przeciwgorączkowych. Korę wierzby podaje się głównie w mieszankach z innymi surowcami o podobnym działaniu. W mieszankach ziołowych dla gryzoni bardzo często występuje więc razem z nagietkiem, rumiankiem, a także babką zwyczajną.

Korzeń cykorii

W skład chemiczny korzenia cykorii wchodzą związki gorzkie, garbniki, flawonoidy, witaminy B1, C oraz składniki mineralne. Dzięki właściwościom pobudzającym czynności żołądkowe i regulujący metabolizm dość często znajduje się w składzie ziół przeznaczonych dla chomików, szczurów i innych gryzoni..

Kwiat nagietka

Karoteny, kwasy organiczne, składniki mineralne, a w tym głównie mangan stanowią główny skład chemiczny kwiatu nagietka. Przeciwzapalny i przeciwbakteryjny nagietek stosuje się jako środek gojący rany , polecany w profilaktyce, jako jeden ze składników roślinnych podawany gryzoniom i chętnie przez nie zjadany.

Wodent Wheel

Szczególnie warte uwagi są niedostępne jeszcze na polskim rynku kołowrotki Wodent Wheel, które zostały stworzone specjalnie z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie gryzoni. Występują w trzech optymalnych rozmiarach – 20 cm (RoboWheel), 27 cm (WodentWheel) i 30 cm (WobustWheel) oraz w wielu kolorach bieżni, obudowy i naklejek (czarny, biały, brązowy, beżowy, niebieski, zielony, żółty, różowy, czerwony itd.). Są zrobione z dobrej jakości nietoksycznego plastiku, który łatwo jest umyć. Obraca się gładko i bez problemów; można postawić go zarówno samodzielnie, na stojaku, jak i zawiesić na prętach klatki.