Światowy Dzień Chomika 2014

hamster_nwswhd Zapraszamy wszystkich naszych czytelników, do zapisania się na wydarzenie na naszym profilu na Facebooku, poświęconemu Światowemu Dniu Chomika, który odbędzie się 12 kwietnia 2014 roku. A zapisać można się na to wydarzenie pod adresem: www.facebook.com/events/790681150948922.

Jest to już 3 edycja i miejmy nadzieję, iż w kolejnych latach ta tradycja będzie podtrzymana. Tymczasem zapraszamy na nasz specjalny serwis, który w całości poświęcony jest Światowemu Dniu Chomika: whd.e-chomik.pl. Zapraszamy także do lektury poniższego tekstu, który wyjaśnia skąd wzięło się takie święto.

 

Przypadający na 12 kwietnia Światowy Dzień Chomika jest niezwykłym świętem dla każdego, kto poznał to jedno z najpopularniejszych zwierząt domowych, i bądźmy szczerzy – zdążył je pokochać. O jedno i drugie naprawdę nie trudno, gdyż chomiki to wyjątkowo wdzięczne stworzonka, posiadające swoje osobnicze cechy charakteru. Wymieniać by długo zalety jakie składają się na wyjątkowość chomików, jednak to właśnie ze względu na ich obecność dziś cieszymy się z każdego, małego przyjaciela jakiego do tej pory zdążyliśmy poznać.

W ten szczególny dzień zadbajmy wyjątkowo o naszego pupila. Możemy kupić akcesorium do klatki lub nawet nową klatkę, nowy pokarm, może to być cokolwiek – coś czego nie kupujemy na co dzień.

Historię święta trudno opisać, ponieważ trudno jest nam ją znaleźć. Na pewno jest obchodzone od 2, no może 3 ta – bo tyle znaleźliśmy informacji. Wiemy też, że nigdy nie było obchodzone w Polsce, więc jest to święto obchodzone w Polsce po raz pierwszy. Organizatorem tego dnia jest wortal E-chomik.pl, największy Polski serwis o chomikach. Od 2012 roku Święto to, obchodzone będzie co roku. I mamy nadzieję, że także będziemy mieli zaszczyt jego organizacji.

A dlaczego akurat 12 kwietnia został wybrany na Dzień Chomika? Ponieważ 12 kwietnia 1930 roku, Israel Aharoni (zoolog) podczas ekspedycji znalazł samiczkę chomika Syryjskiego oraz jej 11 młodych. Na początku były problemy z chomikami, m.in. kanibalizm wśród tej „rodziny”. Z tego właśnie powodu jeden miot niestety zniknął ze tego świata. W dalszej hodowli kilka chomików uciekło, jednak cztery chomiki z innego miotu przetrwały do dorosłości. Potem były już z powodzeniem hodowane w laboratorium.
I właśnie ta data została wybrana, ponieważ uznaje ją się za początek hodowli chomików.

W tym szczególnym dniu chcemy także przypomnieć o adopcjach chomików. Są to zwierzątka znajdowane na śmietnikach, na ulicach lub w inny szczególnie okrutny sposób traktowane przez psedo-hodowców. I tak jak wszystkie inne zwierzęta, tak i chomiki potrzebują nowych domów, nowych opiekunów, którzy zaopiekują się małymi futrzakami. Włączając ich do swoich rodzin i dając im miłość. One także się odwdzięczą.
Nasz specjalny serwis adopcyjny dostępny jest pod adresem: adopcje.e-chomik.pl.

Przyłącz się do nas na Facebooku. Niech jak najwięcej osób się o tym dowie. Zapraszamy także do udziału w specjalnych zabawach przygotowanych tylko na ten dzień.